A A A K K K
для людей з порушеннями зору
КЗ " Заклад загальної середньої школи - заклад дошкільної освіти" с. Мигаї Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

Історія школи

Поки є школа в селі – село живе!

Вперше  хутор Мигаї згадується в архівних документах з середини ХІХ століття, у 1849 році. Це було невелике поселення, яке належало поміщику Г.І. Малаховському. Приблизно в середині 90 – х років ХІХ століття хутір Мигаїв скупив крупний землевласник німець-колоніст Я.Я. Келлер. На цій придбаній землі він створив велику економію.

А 28 квітня 1922 року  на станцію Мигаєво прибув потяг з канадцями, які  заснували комуну на поміщицьких землях.

Вже 1 вересня 1922 року в колишньому будинку пана Келлера було відкрито початкову школу, яка повністю утримувалася за кошти Агрокомуни. В ній навчалося 35 дітей. Першим вчителем був Михайло Степанович Чучвара, 1898 року народження.

На кінець 1924 року в школі навчалося 49 дітей. Серед них, окрім дітей комунарів, навчалися діти з навколишніх хуторів. Навчання проводилося на українській і англійській мовах. У школі працювали вчителями: В.І. Зарицький, Хоренко Федір, Пецух Євтихій, Ситник Казимір, Гурин та інші.

В будинку Келлера ще були організовані дит’ясла та дитсадок, в яких працювала вихователька Брохман, запрошена з Одеси.

Особливо бурхливий ріст культурно-побутового рівня села Мигаї і його жителів спостерігається у післявоєнні роки, зокрема після 1952 року.

В селі відкрито 7- річну школу. При школі працює бібліотека, яка налічує 2500 книг, фізичний і хімічний кабінети, в яких нараховується приладів на 689 крб., звуковий кіноапарат, метеорологічна площадка, на якій ведеться систематичне спостереження за стоном погоди. Директором школи був Соловйов Олександр Максимович.

За період з 1945 по 1963 роки школу закінчили понад 300 чоловік. Серед випускників школи є 10 лікарів, 20 інженерів, 12 вчителів, 13 офіцерів Радянської Армії, 4 агрономи, 60 механізаторів та інші.

У 1950 році вчителькою початкових класів в Мигаївській школі працювала Наталя Миколаївна Дромашко.

До 1961 року школа було 7-річною. З 1 вересня 1961 року отримала статус 8 – річної. Починаючи з цього часу директорами школи були:

Подкалюк Віктор Мойсейович (вчитель математики та фізики) – понад 20 років, який підняв освіту в селі на високий рівень. В школі працювали дипломовані вчителі.

З 1982 року по 1994 рік  - Меркулова Людмила Костянтинівна (учитель історії).

З 1994 року по 2011 рік – Кундрик Миклош Ласлович (вчитель фізичної культури)

З 2011 року і по сьогоднішній день – Ковтун Олена Матвіївна(учитель математики та фізики).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора